Grotest Maru i goście na żywo w sieci

Kolejna dobra wiadomość dla tych, którzy nie mogą być w ten weekend w Łodzi. Będziemy transmitować na naszej stronie niedzielny spektakl „Rewolucji 17, wspomnienia Aurelii” teatru Grotest Maru i Goście. Mamy nadzieję, że zgromadzi nie mniejszą publiczność, niż czwartkowy internetowy pokaz drugiego z „Podwórkowych” przedstawień – „Tymienieckiego 3 Derby.Białoczerwoni”.
Wracając jednak do niedzielnej transmisji, warto przypomnieć, że jest to opowieść oparta na wspomnieniach Aurelii Scheffel, łódzkiej Niemki. Tekst odnalazła i opracowała na potrzeby festiwalu Joanna Orzechowska – znawczyni historii Łodzi. Jest to tekst wyjątkowy. Aurelia, poprzez krótkie, oszczędne, ale wyraziste opowieści przedstawia polsko-niemiecko-żydowską społeczność, żyjącą zgodnie w jednym domu. Byli to głównie robotnicy łódzkich fabryk. Dzielił ich język, kultura, ale łączyły problemy codzienności i wspólny dom.
Grotest Maru to jedna z najbardziej rozpoznawalnych niemieckich grup teatralnych. Artyści zasłynęli spektaklami ulicznymi, takimi jak niezapomniany TimeBank, wystawiony w czasie zeszłorocznej edycji festiwalu na fasadzie łódzkiego Grand Hotelu. Teatr założyli w 1996 roku Ursule Marie Berzborn i Nils Duemcke. Dużą rolę w ich przedstawieniach pełnią widzowie, którzy mają znaczny wpływ na wyraz i przebieg teatralnej opowieści. Twórcy wykorzystują różne formy artystycznej ekspresji od tańca przez sztuki plastyczne i instalacje.
Zapraszamy przed monitory i ekrany w niedzielę o godzinie 21:00.

&nbps;