Mistrzowskie smyczki

IMG_3028

Łódzka publiczność docenia mistrzowskie wykonania, dlatego muzykom Meccore String Quartet trudno było zejść ze sceny, a słuchacze żądali bisów. Nie mogło być inaczej po wirtuozerskim popisie w Kwartecie smyczkowym g-moll op. 10 Claude’a Debussy i Kwartecie smyczkowym nr 1 D-dur op. 11 Piotra Czajkowskiego.
Po raz kolejny Wojciech Koprowski, Jarosław Nadrzycki, Michał Bryła i Karol Marianowski pokazali, że w pełni zasługują na miano jednego z najważniejszych kwartetów smyczkowych w Europie.
Kwartet był wielokrotnie nagradzany podczas prestiżowych konkursów muzyki kameralnej – dostrzeżono śmiałość muzyków w łamaniu konwenansów i stereotypów.

Zespół kształcił się początkowo u członków kwartetu Camerata, a w latach 2009-2014 studiował w klasie kameralistyki Artemis Quartett w Universität der Künste w Berlinie. W roku 2012 kwartet uzyskał również stypendium na studia w mistrzowskiej klasie kameralistyki Queen Elisabeth Music Chapel w Brukseli. Meccore String Quartet doskonalił swoje umiejętności podczas kursów mistrzowskich, prowadzonych przez wybitnych artystów takich jak: Gerhard Schulz, Cuarteto Casals, Heime Müller, Antonello Farulli i Peter Cropper . Ważnym wydarzeniem w życiu artystycznym zespołu było uczestniczenie w kursie interpretacji muzyki Ludwiga van Beethovena prowadzonym przez Alfreda Brendela.

Kwartet oraz indywidualnie każdy z jego członków są stypendystami Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i programu „Młoda Polska”. Od roku 2010 Meccore String Quartet jest gospodarzem odbywającego się co roku w Poznaniu Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej „Q’arto Mondi”, prezentującego czołowych artystów światowej sceny kwartetowej.

Więcej zdjęć w galerii FOTO I WIDEO

&nbps;