Grotest Maru i goście on-line

Dobra wiadomość dla tych, którzy nie mogli być w Łodzi w czasie festiwalu. Niedzielny spektakl “Rewolucji 17, wspomnienia Aurelii” teatru Grotest Maru i Goście został zarejestrowany i można go oglądać na naszej stronie!
Spektakl oparty jest na „Lodz-Geschichte(n)” – autobiograficznych zapiskach z lat 1936-1945 o życiu wielonarodowej społeczności domu, w którym autorka, Aurelia Scheffel mieszkała w dzieciństwie.
Tekst odnalazła i opracowała na potrzeby festiwalu Joanna Orzechowska – znawczyni historii Łodzi. Aurelia, łódzka Niemka, poprzez krótkie, oszczędne, ale wyraziste opowieści przedstawia polsko-niemiecko-żydowską społeczność, toczącą spokojny żywot, zorganizowany wokół pompy na podwórku. Byli to głównie robotnicy łódzkich fabryk. Dzielił ich język, kultura, ale łączyły problemy codzienności i wspólny dom.
Grotest Maru i goście zbudowali sugestywne sceny jak ze snu, inspirowane opowieścią rozgrywane w autentycznej przestrzeni podwórka, co pozwoliło zbudować atmosferę podróży w czasie.

&nbps;