Atelier Fotograficzne Wschodnia 51

DSC_7049

Byli goście, poczęstunek i aparaty w nagrodę za fotoreporterską pracę. Ponad 300 zdjęć, autorstwa dziesięciorga małych fotografów zmieniło opuszczony sklep przy Wschodniej 51 w niezwykłą galerię dziecięcych prac.
W zajęciach Atelier udział wzięli i swoje prace prezentowali: Krystian Błaszczyk, Julia Bretner, Wiktor Kabziński, Paulina Pajor, Anna Szczyściak, Łukasz Szperling, Patrycja Urbaniak, Jakub Walczak, Eryk Walczak, Adrian Wysocki.

Partnerem wydarzenia jest Łódzkie Towarzystwo Fotograficzne. ŁTF powstało w 1949 roku, początkowo jako Oddział Polskiego Towarzystwa Fotograficznego. Od 1957 r. posiada przy Piotrkowskiej 102 własny lokal – siedzibę, gdzie od samego początku prowadzi publiczną Galerię Fotografii, prezentującą wszystkie tendencje i postawy twórcze w fotografii artystycznej. W czasie dotychczasowych lat działalności Galeria Fotografii eksponowała ponad 700 wystaw fotografii regionalnej, krajowej i zagranicznej, zarówno autorskich jak i prezentacji zbiorowych.

Uczestnicy projektu to podopieczni Świetlicy Podwórkowej, która została powołana do życia pod skrzydłami stowarzyszenia Centrum Wsparcia Terapeutycznego. Od grudnia 2006 roku działa ona na rzecz dzieci i młodzieży na terenie Łodzi, w okolicach ulic: Pomorskiej, Sterlinga, Kilińskiego, Włókienniczej na terenie uznanym za jedną z łódzkich “enklaw dziecięcej biedy.

Więcej zdjęć z wernisażu w galerii FOTO I WIDEO

&nbps;