Atelier Fotograficzne w plenerze

Najpierw były zajęcia teoretyczne, nauka obsługi aparatu, podstawy kadrowania. Teraz przyszedł czas na zajęcia praktyczne. Dzieciaki z Atelier Fotograficznego Wschodnia 51 wyruszyły w miasto festiwalowym szlakiem, żeby fotografować koncerty, próby, pokazy. Na początek foto-wycieczka do Manufaktury na koncert Kayah, było sporo zabawy i wzruszeń. Efekty pracy młodych fotografów już dziś po południu będzie można oglądać w Atelier przy ul. Wschodniej 51. To tam powstaje wystawa, rozbudowywana dzień po dniu aż do niedzieli, kiedy to projekt dobiegnie końca.
Uczestnicy projektu to podopieczni Świetlicy Podwórkowej, która została powołana do życia pod skrzydłami stowarzyszenia Centrum Wsparcia Terapeutycznego. Od grudnia 2006 roku działa ona na rzecz dzieci i młodzieży na terenie Łodzi, w okolicach ulic: Pomorskiej, Sterlinga, Kilińskiego, Włókienniczej na terenie uznanym za jedną z łódzkich “enklaw dziecięcej biedy.
Partnerem wydarzenia jest Łódzkie Towarzystwo Fotograficzne. ŁTF powstało w 1949 roku, początkowo jako Oddział Polskiego Towarzystwa Fotograficznego. Od 1957 r. posiada przy Piotrkowskiej 102 własny lokal – siedzibę, gdzie od samego początku prowadzi publiczną Galerię Fotografii, prezentującą wszystkie tendencje i postawy twórcze w fotografii artystycznej. W czasie dotychczasowych lat działalności Galeria Fotografii eksponowała ponad 700 wystaw fotografii regionalnej, krajowej i zagranicznej, zarówno autorskich jak i prezentacji zbiorowych.

_DSC7474

&nbps;