Pieśni rosyjskie w pałacu

DSC_5929

Nieczęsto mamy możliwość na jednej scenie oglądać takie osobowości muzyczne, jak Liliana Zalesińska i Maciej Grzybowski. Grzybowski to obdarzony niezwykłym talentem pianista i kameralista, wysoko ceniony na całym świecie. W Polsce czterokrotnie nominowany do Paszportów „Polityki”. Zalesińska – mezzosopran – to ceniona interpretatorka pieśni, wykonawczyni muzyki współczesnej.

Nic więc dziwnego, że miłośnicy muzyki klasycznej, w jej kameralnym wydaniu, wypełnili Salę Lustrzaną Pałacu Poznańskich po brzegi. Niezwykle wymagający repertuar: pieśni Musorgskiego, Strawińskiego, Rimskiego-Korsakowa, podkreślił tylko mistrzowskie wykonanie, entuzjastycznie przyjęte przez publiczność.

Koncert to pierwsza odsłona „pałacowego” nurtu tegorocznej edycji festiwalu, w ramach którego w Sali Lustrzanej rezydencji Poznańskich i w jej ogrodzie usłyszeć można muzykę kameralną, graną w europejskich salonach za czasów największego rozkwitu fortun łódzkich fabrykantów. W ramach cyklu koncertów wystąpią również: Meccore String Quartet, Piotr Lempa oraz Sinfonia Viva.

Na prośbę artystów nie robiliśmy zdjęć w czasie koncertu, udało się natomiast zajrzeć na próbę.

 

DSC_5938

DSC_5936

DSC_5933

DSC_5942

DSC_5931

Fot. A. Bębenista

&nbps;