Piotr Lempa w pałacowym ogrodzie

DSC_6534

Pogoda dopisała. Dopisała publiczność. Wieczorny koncert Piotra Lempy w ogrodzie Pałacu Poznańskich przypomniał popularne w latach 20. pieśni, dzięki którym rosyjski bard Aleksander Wertyński był w Polsce prawdziwą gwiazdą. Fenomenalny bas, Piotr Lempa – wielbiciel Bernarda Ładysza, najważniejszego w Polsce interpretatora romansów Wertyńskiego, na co dzień występujący w repertuarze klasycznym – zabrał publiczność w muzyczną podróż. Widownia przyjęła go entuzjastycznie, chętnie angażując się we wspólne śpiewanie i gromko nagradzając brawami kolejne wykonania.

Piotr Lempa jest absolwentem The Royal Academy of Music w Londynie, Cardiff International Academy of Voice oraz Gdańskiej Akademii Muzycznej. Mieszka w Anglii. Jako solista wystąpił już na I roku studiów w Requiem W. A. Mozarta podczas festiwalu Tempus Paschale w Katedrze Lubelskiej. Na scenie operowej pojawił się po raz pierwszy na III roku studiów w Weselu Figara W. A. Mozarta w Operze Bałtyckiej. Od tej pory regularnie występuje na deskach znaczących oper całego świata.

Koncert romansów rosyjskich to część muzycznego programu festiwalu realizowanego w Pałacu Poznańskich, gdzie festiwalowa publiczność może usłyszeć wybitnych kameralistów w repertuarze popularnym w czasach rozkwitu rezydencji łódzkich fabrykantów.

Więcej zdjęć z koncertu w galerii FOTO I WIDEO

&nbps;