SINFONIA VIVA

cinfoniaviva

niedziela, 21 czerwca, g. 16:00
ogród Pałacu Poznańskich, ul. Ogrodowa 15
/rezerwacja miejsc siedzących/

Dwie złote i jedna platynowa płyta na koncie. Udział w nagraniach płyt najlepszych polskich wykonawców. Dwie nominacje do Fryderyków. Tournee po Europie z supergrupą YES. Nagrania Chopina w ich wykonaniu poleciały w kosmos na pokładzie wahadłowca Endeavour. To tylko kilka z sukcesów na koncie znakomitej warszawskiej orkiestry Sinfonia Viva. Wstęp wolny.
Niedzielny koncert to jedna z „pałacowych” propozycji programowych tegorocznej edycji festiwalu, przebiegającej pod hasłem „Podwórka kontra pałace”. W sali lustrzanej Pałacu Poznańskiego i w jego ogrodzie wybitni kameraliści zaprezentują muzykę popularną w czasach rozkwitu rezydencji łódzkich fabrykantów. Publiczność usłyszy pieśni Modesta Musorgskiego, Mikołaja Rimskiego-Korsakowa, Siergieja Rachmaninowa, Igora Strawińskiego, serenady, kwartety Piotra Czajkowskiego i Claude’a Debussy’ego, romanse rosyjskie Aleksandra Wertyńskiego czy Eine kleine Nachtmusik W.A. Mozarta. Wśród wykonawców prawdziwe znakomitości: Piotr Lempa, Maciej Grzybowski i Liliana Zalesińska oraz Meccore String Quartet i Sinfonia Viva.

Sinfonia Viva powstała w 1998 roku z inicjatywy Tomasza Radziwonowicza – skrzypka, solisty, kameralisty, aranżera, kompozytora i dyrygenta. Orkiestra współpracuje ze znakomitymi artystami. Ma w swoim dorobku udział w nagraniu wielu płyt, m.in. , „3” i „4” Andrzeja Smolika, „Uniesienie” Anny Marii Jopek, „Jest Cudnie” Maryli Rodowicz, „Muzyka i Ekran” Henryka Miśkiewicza, „Looking For Balance” Krzysztofa Herdzina. W powiększonym składzie, pod nazwą Classic Entertainment Współpracowała z brytyjską supergurpą YES, z którą odbyła tournée po Europie, promując płytę „Magnification”.

Nagrody Sinfonia Viva: W 2011 roku 2 płyty, z muzyką Waldemara Kazaneckiego oraz Krzysztofa Komedy, wydane w serii „Wielcy kompozytorzy filmowi” zyskały status złotych. Album „Najpiękniejsze polskie piosenki o miłości” otrzymał status Platynowego. Orkiestra gra klasykę i jazz, słynne serenady i muzykę filmową, walce i tanga, miniatury i wielkie oratoria.
Orkiestra ma na koncie m.in. prawykonanie Requiem Maurice’a Durufle’go wraz z Deutsch Französischer Chór z Berlina pod dyrekcją Briana Kruse’a Smith’a, koncert w Norymberdze z okazji dziesięciolecia podpisania traktatu polsko-niemieckiego „O Dobrym Sąsiedztwie i Współpracy, a także udział w prestiżowym Menuhin Festival Gstaad w Szwajcarii.

W ramach festiwalu Łódź Czterech Kultur Sinfonia Viva zaprezentuje „Eine kleine Nachtmusik” Wolfganga Amadeusza Mozarta, „Tańce Węgierskie” Johannesa Brahmsa i „Serenady” Piotra Czajkowskiego.

www.sinfoniaviva.com