EWA BŁASZCZYK/RECITAL

blaszczyk

Recital „Pozwól mi spróbować jeszcze raz”
sobota 20 czerwca g. 20:30, ogród Pałacu Poznańskiego, ul. Ogrodowa 15
/rezerwacja miejsc siedzących/

Znakomita aktorka, laureatka prestiżowych nagród filmowych i teatralnych, założycielka fundacji „Akogo?”. Ewa Błaszczyk przyjeżdża na festiwal Łódź Czterech Kultur jako pieśniarka. W bardzo osobistym, niejako autobiograficznym repertuarze zaprezentuje poetyckie utwory śpiewane po polsku, rosyjsku i niemiecku.

Ewa Błaszczyk to artystka niezwykle wszechstronna – od wybitnych ról teatralnych i filmowych, niezapomnianych ról serialowych, opartych o jej talent komediowy, po kreacje estradowe. Przez długie lata występowała w kabarecie Jerzego Pietrzaka „Pod Egidą”, brała udział w przeglądach poezji śpiewanej, Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, festiwalach w Opolu i Sopocie. Artystka od dawna nagrywa płyty i przygotowuje recitale zbudowane głównie z poetyckich i nastrojowych piosenek. Również recital w ogrodzie Pałacu Poznańskich adresowany jest zarówno do wielbicieli gatunku, jak i do wszystkich osób otwartych na muzykę pełną emocji, wrażliwych na niezwykłość świata, wyśpiewaną w językach wielokulturowej Łodzi.

W repertuarze Ewy Błaszczyk znalazły się nieśmiertelne utwory jak śpiewany przez Marlenę Dietrich „Sag mir, wo die Blumen sind”, ale też utwory autorstwa m.in. Jacka Janczarskiego, Jacka Kleyffa, Stanisława Soyki, Jana Wołka, Jacka Janczarskiego z muzyką Jerzego Satanowskiego, Zygmunta Koniecznego, czy Włodzimierza Wysockiego. Artystce towarzyszy trzyosobowa grupa muzyków (Marcin Partyka – piano, Andrzej „e-moll” Kowalczyk – gitara i Sebastian Feliciak – saksofon). W trakcie koncertów, nie tylko duchowym, ale także wokalnym i muzycznym wsparciem służy aktorce córka – Marianna Janczarska.

W swoich recitalach Ewa Błaszczyk nie zabawia widzów piosenką. Zamiast tego opowiada publiczności pełne emocji historie. Przeplata pełne dramatyzmu i energii pieśni, lirycznymi, nastrojowymi utworami. Tworzy muzyczny teatr, w którym przez śmiech i łzy opowiada o ludzkim losie.

www.ewablaszczyk.pl